Šūpulītis ar trijām slinga kārtām

Dubultais krusteniskais siešanas veids ar kabatu iekšpusē.
(horizontālais stāvoklis. Izmantojams no dzimšanas.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atrod lakata viduspunktu. Sakroko to šaurāku un virza uz aizmuguri. Jāraugās, lai lakats siešanas gaitā nesavītos kā striķis. Aizmugurē lakatu sakrusto
un brīvos galus pārliek pāri pleciem virzienā uz priekšu.
 Priekšā izveidojusies cieša kabata un divi brīvie lakata gali.
Kabatas augšējo malu izvērš aptuveni 20 cm. platumā . Apakšējai kabatas daļai jābūt ciešai. Bērnu novieto uz pleca un lēni, mierīgi slidina kabatā vertikāli. Paralēli velk arī kabatas augšējo malu pāri visam bērna ķermenītim.
Tad bērnu pagriež guļus stāvoklī uz vienu vai otru pusi. Bērnam jāatrodas tādā pat pozā, kā viņš parasti tiek auklēts. Galviņa uz krūts, abas rociņas priekšā, bērna vēderiņš un kājiņas vērstas pret nēsātāja vēderu. Ar vienu roku tur bērnu līdz pat galviņai, ar otru saņem brīvo lakata galu, kas ir galviņas pusē. Virza to pāri galviņai, muguriņai uz kājiņu pusi- roku neatlaiž – tagad tā  atbalsta bērna ķermenīti. Ar otru – tagad brīvo roku, saņem otru lakata galu un krusto pretējā virzienā, aptverot mazuļa ķermenīti sākot no dibena līdz galvai.
Samainot rokas satver abus lakata brīvos galus, virza uz aizmuguri. Aizmugurē sasien vienu reizi.... Un otru reizi. Lakatu sakārto (izvērš platumā) pāri mazuļa dibenam, līdz pat galviņai.
Ja šķiet, ka mazuļa galviņa atrodas pārāk zemu, vai lakatā ir pārāk dziļi, var izveidot kabatiņu, lakata malu uz pleca pārkrustojot 8 – nieka veidā. Tas pacels galviņu augstāk . Ja bērniņu paredzēts barot, māmiņai jāvelk tāds apģērbs, kuru var atbrīvot no dekoltē daļas, nevis no apakšas. Barojot bērniņu iekārto tā, lai viņš var satvert krūti. Ja nepieciešams, var noslidināt no pleca pēdējo lakata malu, kura tika krustota.
Copyright © 2009 SIA "ATIVE"