Punčballītes

PunčBallītes un Līgavu ballītes.

Pēdējos gados arī Latvijā populāras kļuvušas Punčballītes un Līgavu ballītes, kurās draudzenes un tuvas sievietes sveic jauno māmiņu ar gaidāmo bērniņu vai jauno sievieti ar ieiešanu sievas kārtā. Šādās ballītēs sieviete gaidībās tiek apdāvināta, lutināta, aprūpēta un viņai tiek piedāvātas dažādas izklaides kā arī noderīga informācija un praktiskas zināšanas par jaundzimušo. Līgavu ballītēs tiek apdziedāts sievietes skaistums, gudrība, auglība, vēlēta laime, pārticība, veselība.

Piedāvāju dažādu tematiku Punčballītes, kurās tiek izstāstītas dažādas praktiskas lietas par mazuli, piedāvātas īpašas tehnikas, kas jaunajai mamiņai palīdzēs rupējoties par jaundzimušo vai par sevi. Noslēgumā jaunā māmiņa tiek izšūpota lakatos un/vai tiek piedāvāts dabīgās hennas mandalas zīmējums uz sievietes ķermeņa pēc izvēles.

Piedāvājam ballītes par sekojošām tēmam:

  • Lakats un sievišķības noslēpumi. Kā lakats palīdzējis sievietēm dažādās kultūrās. Ko varam paņemt sev mūsdienās. Kā ar rebozo lakata palīdzību dalīties mīlestībā ar māsu, sievu, draudzeni, meitu, kā atbalstīt. Apgūsim dažādas senas tehnikas, kas lieliski noder gan gaidībās, gan dzemdībās, gan auklējot mazuli un vēl ilgi pēc dzemdībām. Vairosim savu sievišķo spēku un bursim brīnumus! Uzzināsim un mēģināsim kā lakats palīdz atbalstīt vēderu gaidību laikā, kā tas palīdz dzemdībās un kā tajā nesā mazuli. Noslēgumā jauno māmiņu šūposim lakatos un zīmēsim dabīgās hennas mīlestības, aizsardzības vai spēka mandalu, ja sieviete vēlēsies.

                             
        

  • Sajūtu nodarbība- Mēģināsim sajust kustību nozīmi, kustību ātrumu un kustību dabiskumu. Izjutīsim kā mūsu ķermenis reaģē uz dažādiem pieskārieniem un kustību veidiem, kad ķermenis atbrīvojas un kad tam ir nedabiski jāpiemērojas. Runāsim par pieskārienu un glāstu nozīmi. 

    Sajutīsim sevi lakatos, lai saprastu cik liela nozīme ir tam, kur savu bērnu liekam. Meklēsim viens otra acis, lai saredzētu, cik svarīgs mazulim ir acu kontakts.

    Mēģināsim atrast ceļu, kurš mūs nebiedē un kurš vairāk stāsta par mūsu spējām nevis kļūdām! Vairosim sevī sajūtu līmeni un paplašināsim redzesloku! Šādā veidā mēs vieglāk sapratīsim mazuļa vajadzības un mazuļa ķermeņa sajūtas, kas mums palīdzēt pēc tam par viņu rūpēties, nēsāt, pacelt un nolikt.

          Noslēgumā jauno māmiņu šūposim lakatos un zīmēsim dabīgās hennas mīlestības, aizsardzības un spēka mandalu, ja sieviete vēlēsies.

               

  • Kā bērna nēsāšana lakatā var palīdzēt sievietei atvieglot ikdienas rūpes! Uzzināsim kā lakats palīdz attīstīties mazulim harmoniski, kā mamiņai lakats palīdz saudzēt muguru un veicina piesaistes veidošanos starp mazuli un vecākiem. Praktiski mācīsimies iesiet mazuli slinga ar profesionālu leļļu palīdzību. Noslēgumā jauno māmiņu šūposim lakatos un zīmēsim dabīgās hennas mīlestības, aizsardzības un spēka mandalu, ja sieviete vēlēsies.

                                 


Līgavas ballīte.

Līgavas ballītes varam veidot dažādas. Tajās var būt iekļauts viss augstākminētais. Bet pašai man patīk Līgavas pirts rituāls, kuru veicam mājīgā pirtiņā ar dziesmām, smaržām, ziediem, vainagu pīšanu, veiksmes vēlējumiem jaunajai sievietei, mandalu zīmēšanu, ugunskura kurināšanu, peldi. 

Punčballītes ilgst 2-2,5 stundas, 60 EUR.

Līgavas rituāls 4 stundas, 120 EUR.

Kontakti: Tālr. Nr. 26454882, e-pasts: evita@manislingi.lv


Copyright © 2009 SIA "ATIVE"