Slingošanas nedēļa 2019

                                              

Eiropas Slingošanas nedēļa 2019
“Bērna nēsāšanas prieks!”

  Ar mērķi popularizēt un dalīties pieredzē par bērna nēsāšanu lakatā jeb slingā vai bērna nēsāšanas palīgierīcē, nedēļa no 6.  līdz 12. maijam šogad pasludināta par “Eiropas Slingošanas nedēļu 2019”. Slingošanas nedēļu nu jau desmito gadu ar dažādiem pasākumiem atzīmēs arī Latvijā. Līdz šim Latvijā atzīmējām to katru gadu oktobrī vienlaicīgi ar pasākumiem Amerikas savienotajās valstīs. Nu Latvija pievienojusies Eiropas slingošanas aktīvistiem un svin šo nedēļu pavasarī, kad jaunajiem vecākiem aktuālāk kļūst bērna nēsāšana dažādās nēsāšanas palīgierīcēs.

Šogad Slingošanas nedēļas tēma ir “Bērna nēsāšanas prieks”, tāpēc pasākumos un nodarbībās vairākās Latvijas vietās uzsvērsim tieši bērna nēsāšanas pozitīvos aspektus, iespējas, kas paveras dodoties kaut kur ar bērniņu slingā, un pašu kopā būšanas prieku.

“Iepriekš Slingošanas nedēļu ietvaros esam esam runājuši par drošību slingos, gājuši kopīgās pastaigās, dejojuši slingos, pucējušies un fotogrāfējušies. Šogad Slingošanas nedēļu svinēsim klusāk, bet neskatoties uz to vecākiem visā Latvijā būs pieejamas nodarbības un vebināri par bērna nēsāšanu, par ergonomisko nēsāšanas somu lietošanu, aktivitātes sociālajos tīklos un slingotāju tikšanās,” stāsta bērnu nēsāšanas un zīdīšanas konsultante, manislingi.lv idejas autore Evita Žvagiņa-Jākobsone. „Mēs ticam, ka daudziem spējam palīdzēt atrast ceļu uz harmonisku mazuļu nēsāšanu, lauzt mītus un pārdomāt nēsāšanas veida ietekmi uz mazuļa emocionālo un anatomisko attīstību.”

Būs pieejami bezmaksas pasākumi visai ģimenei – nodarbības par bērna nēsāšanu lakatā Rīgā, Talsos, Bauskā, Saldū un Valmierā, kā arī topošie un jauni vecāki savās mājās arī bez maksas varēs vērot vebināru par zīdaiņa nēsāšanu slingā un ergonomiskajā somā.

Tāpat vecāki tiek aicināti piedalīties dažādās aktivitātēs iesūtot video vai bildes ar kopā ar mazulīti slingā piedzīvotām prieku radošām aktivitātēm. Aktīvākajiem dalībniekiem iespēja iegūt lieliskas un vērtīgas balvas no manislingi.lv un mazi.lv.

Viens no galvenajiem aicinājumiem ir vecākiem dalīties ar īsiem video. Līdzīgi kā Eiropas Slingošanas nedēļas organizatoru grupa vēlamies izveidot video, kurā būtu redzami slingotāji no visas Latvijas. Līdz 11.maijam aicinām nofilmēt īsu video, ievietot to savā instagram un/vai Facebook profilā, atzīmējot @ManiSlingi un nosūtot uz info@manislingi.lv. Labākais, interesantākais un pārdomātākais video saņems dāvanu no ManiSlingi.lv - Amazonas ergonomisko somu. No iesūtītajiem video izveidosim kopēju video, kur būs redzami priecīgi slingotāji no visas Latvijas. Vairāk informācijas www.manislingi.lv.

 

Informāciju sagatavoja:

EvitaŽvagiņa-Jākobsone,

manislingi.lv idejasautore

tālrunis: 26454882, e-pasts: evita@manislingi.lv

Papildu informācija un „Slingošanas nedēļas 2019” programma http://www.manislingi.lv/lv/raksti/jaunumi/slingosanas-nedelas-programma

un sociālajos tīklos  https://www.facebook.com/ManiSlingi/

Copyright © 2009 SIA "ATIVE"