Kā ģērbt sevi un mazuli slingojot ziemā

Šogad ziema mums ir ļoti mainīga, te uznāk sals, te atkal atkusnis, tāpēc ejot ārā ar mazuli slingā, īpaši jāpiedomā kā saģērbties, lai abiem nebūtu ne par aukstu, ne par kartsu un, galvenais, ērti! Mazuļa nēsāšana slingā ziemā ir ērta un lielajiem mīnusiem nav jābūt šķērslim, lai ar slingu dotos ārā, tieši otrādāk! Mazulis slingā jāģērbj daudz plānāk, turklāt, slingojot māmiņas ķermenis pats regulē mazuļa ķermeņa temperatūru un nemainīgi reaģē uz izmaiņām. Lai izvēlētos pareizo apģērbu, nemaz nav jātērē daudz naudas, visu vajadzīgo var atrast arī savā vai vīra garderobē. Galvenais sekot 3 principiem: 1) Abi - gan nēsātājs, gan mazulis ģērbjas vienu kārtu mazāk kā to darītu, ejot pastaigā ar ratiem; 2) Pēc iespējas mazāk vilkt apģērbu zem lakata - gan mazulim, gan nēsātājam, bet vairāk atrast iespējas, ko var uzvilkt pa virsu lakatam abiem diviem. Tas būtiski atvieglos reizes, kad no āra jums jādodas iekšā iekštelpās, kur ir stipri siltāks. Atliks tikai noņemt vai atvērt virsējās kārtas un saldi dusošo mazuli lakatā nebūs vajadzības traucēt; 3) Stabili apavi - ne tikai tāpēc, ka jāuzmanās no paslīdēšanas, bet arī tāpēc, lai jūsu kustības ir ērtas un stabilas, tādas, kas netraucē jūsu stājai un brīvai ķermeņa kustībai.

Vispirms jāsāk ar piemērotu apakškārtiņu mazulim. Šajā gadījumā mazulis apģērbts ENGEL merīnvilnas bodītī un bikšelēs. Engel piedāvā arī vilnas/zīda bodīšus un legingus. Šāds apģērbs būs plāns, silts, ērts un dabiski regulēs mazuļa ķermeņa temperatūru. Protams, arī māmiņai šāda apakškārtiņa lieliski noderētu.

Vispirms jāsāk ar piemērotu apakškārtiņu mazulim. Šajā gadījumā mazulis apģērbts ENGEL merīnvilnas bodītī un bikšelēs. Engel piedāvā arī vilnas/zīda bodīšus un legingus. Šāds apģērbs būs plāns, silts, ērts un dabiski regulēs mazuļa ķermeņa temperatūru. Protams, arī māmiņai šāda apakškārtiņa lieliski noderētu.

Pa virsu apakškārtiņai varat vilkt merīnvilnas jaciņu un bikšeles. Mūsu mazulis ietērpts plānā Engel merīnvilnas jaciņā, vilnas filca zābaciņos un ATIVE merīnvilnas adītās bikšelēs.

Mums pašiem visērtākais šķiet plāns adīts vai plāns parasta flīsa kombinezoniņš. Tas būs plāns un elpos, pašiem mazākajiem šāds variants būs visērtākais, jo jaundzimušie tomēr tiek dziļi paslēpti zem vecāku apģērba virskārtas. Tāpēc biezākie vilnas filca kombinezoniņi var būt par siltu, ja zināms, ka pa virsu tiks vilkta slingošanas jaka. Ja pa virsu netiek vilkta slingošanas jaka vai arī mazulis ir paaudzies un pietiekami kustīgs, tad kāreiz piemērotāki būs vilnas filca kombinezoni. Mūsu mazulis šajā attēlā ietērpts ATIVE merīnvilnas kombinezoniņā, zeķītēs un cepurītē.

Šādi plāni saģērbtu mazuli sienam lakatā ar vienu vai trīs kārtām, kas atkarīgs no temperatūras ārā. Nēsātājs var būt tērpts vienā topiņā ar garām vai īsām rokām ( atkarīgs no tā, kas tiks vilkts pa virsu) vai arī plānā termoveļas kārtā, ja ārā ir lielāki mīnusi.

Mazuļa kājiņas papildus var nosiltināt pārliekot pāri pēdiņām lakata kabatas daļu, kas nāk pāri celīšiem vai arī lakata apakšējās sienamās saites ap gurniem, ja jums ir garais lakats.

Mamma var lietot ATIVE merīnvilnas mammu šalli, kas sildīs māmiņas kaklu vai arī noderēs kā pārsegs mazulim.

Šādi saģērbtiem pa virsu velkam speciālo slingošanas jaku. Pašreiz konsultante uzvilkusi LennyLamb jaku, kas der jau no pirmajiem grūtniecības mēnešiem, kurā mazuli var nēsāt gan priekšā, gan uz muguras, bet pēc tam šī jaka lieliski izskatās un lietojama kā parasta pastaigu jaka arī bez speciālajiem ielikņiem.

Zem jakas var vilkt speciālu ATIVE vesti. Jaku pa virsu vestei var atstāt vaļā, ja ārā ir silts, bet pie vēsākiem laika apstākļiem jakai pierāvē klāt speciālo mazuļa ielikni un taisa ciet. Šis variants konsultantei patika visvairāk, jo izskatījās vislabāk (sievišķīgāk), nosiltināja mammas kaklu un gurnus, jo veste ir gara.

Vestes vietā var lietot jebkuru adīto vai tinamo jaku komplektā ar apaļšalli. Šajā bildē redzama ATIVE gaidību, slingošanas un zīdīšanas jaka.

Un vislabākais, ka ieejot iekštelpās, visas šīs virskārtas var viegli novilkt un mazulis siltākā temperatūrā nepārkarst, ja māmiņai veikalā jāsameklē vakariņas vai dārziņā jāsaģērbj vecākā māsa.
Lai skaista un silta kopā būšana!
Ceram, ka palīdzējām!

Copyright © 2009 SIA "ATIVE"