Slingu ražotāji - kurš labāks?

Evita-Žvagiņa-Jākobsone
Sertificēta bērnu nēsāšanas konsultante „Die Trageschule ®”,
kinastētiskā handlinga speciāliste © Maietta-Hatch Kinaesthetics,

zīdīšanas konsultante (Rīgas Stradiņu Universitāte),
ManiSlingi.lv idejas autore

Brīdī, kad vecāki ir sapratuši, ka slings tiešām viņiem ir nepieciešams un noskaņojušies cītīgi mācīties siet garo lakatu jeb slingu-šalli, rodas jautājums, kuru ražotāju tad labāk izvēlēties?

Un te, izrādās, sākas vēl grūtāks lēmums, jo viedokļu un informācjas tik daudz? Ieteikumi visdažādākie: draudzene saka - noteikti lietotu; paziņa apgalvo, ka lietotam var būt defekti un ne visi jaunie ir jāienēsā; konsultante nodarbībā saka, ka vislabākie ir Didymos; darba kolēģe apgalvo, ka viņai kāda cita konsultante ir teikusi, ka vislabākie ir Hoppediz un Nati. Visā šajā informācijā vēl pa galvu grozās domas, kāpēc tik dārgi un vai tiešām jāpērk paši dārgākie slingi.

Jāatzīst, ka nevienam, no augstākminētajiem ieteikumiem nav taisnība.

Pašreiz tirgus situācija slingu jomā ļoti strauji mainās un mainās katru gadu. Nāk klāt jauni, ekskluzīvi ražotāji, ļoti populāri kļūst rokām austie limitētie slingu ražotāji, esošie, pārbaudītie ražotāji strauji attīstās, mainās, piedāvā arvien jaunus dizainus un jaunas faktūras un ir arī tādi ražotāji, kas savu kvalitāti zaudē un reizēm man pašai izraisa vieglu šoku.

Tāpēc pašreizējā situācijā ieteikt to pašu, ko ieteica pagājušajā gadā ir pilnīgi nepieņemami un no speciālistu puses arī neprofesionāli!

Liela kļūda ir nosaukt vienu ražotāju visiem. Tā noteikti nav! Mums nevis jāmeklē, kurš ir labākais ražotājs, bet gan jāsaprot, kurš tieši slings būs piemērots konkrētajai māmiņai un konkrētajam mazulim. Mazuļi ir vieglāki un smagāki, vecāki arī atšķirās pēc sava auguma uzbūves, tāpat viņi atšķirās pēc siltuma izjūtas - dažiem vienmēr salst, citiem vienmēr ir auksti. Svarīgi, kurā gada laikā mazulis dzimis un svarīgi, vai vecāki vēlas vienu slingu visam nēsāšanas laikam vai arī viņi vēlēsies iegādāties vēl kādu lakatu. Visi šie jautājumi būtiski maina izvēli.

Es katru dienu strādāju ar vecākiem, caur manām rokām iziet visdažādākie lakati, kas pirkti dažādos laika posmos un bieži vien atšķirība starp viena ražotāja slingiem ir milzīga. Kā jau minēju, mūsu steidzīgajā gadsimtā ražotāji mainās nepārtraukti.

Paskatīsimies uz zināmākajiem ražotājiem pie mums Latvijā un apskatīsim, ko viņi piedāvā un kā mainās.

Didymos.

Didymos daudzus gadus tiek uzskatīts par pašu labāko slingu ražotāju. Didymos slingi tiek austi no ekoloģiski tīras kokvilnas, krāsoti ekoloģiski tīrām krāsvielām. Didymos tiešām ilgu laiku pasaulē tika uzskatīts par labāko no vislabākajiem. To cena ir augsta, jo audums tiek austs Austrijā un Vācijā, kur darba spēka atalgojums, sertifikācija un regulas prasa daudz augstākas izmaksas. Lielā mērā mēs pārmaksājam arī par Didymos vārdu.

Didymos ražo svītrainos slingus, kas tiešām ir stingri un izturīgi un kalpos ne tikai jūsu bērniem, bet arī mazbērniem. Šie ir mani mīļākie slingi no Didymos un ar tiem nekad nevar nokļūdīties. Bet bez svītrām Didymos ražo arī žakārda tehnikā austos lakatus, kas ir plāni, skaisti, ar ekskluzīvu faktūru vai zīmējumu, bet to noturētspēja un izturīgums ne tuvu nav tāds kā svītrainajiem Didymos slingiem. Ja jūs, sekojot ieteikumam, ka Didymos ir vislabākie, iegādāsieties Didymos Indio slingu, iespējams, mazulim pieaugot, jums nāksies ļoti vilties un jūs jutīsieties piemānīti, ja par dārgu naudu pirktais slings spiedīs plecus vai izrādīsies neizturīgs.

Žakārda tehnikā austie Didymos slingi ar zīmējumiem ir plānāki par svītrām, bet tomēr tur diezgan labi.

Žakārda tehnikā austie Indio slingi ir ļoti plāni un derēs tikai viegliem, smalkiem mazulīšiem. Smagu bērnu šādā slingā būs ļoti grūti nēsāt. Esmu bijusi arī vairākkārt lieciniece tam, ka šādi nepiemēroti izvēlēts slings smagam mazulim ir izrādījies arī neizturīgs. Tas nenozīmē, ka šis slings ir nekam nederīgs. Bet šāds slings nebūs piemērots vecākiem, kuri vēlēsies nopirkt vienu slingu visam nēsāšanas laikam. Turklāt vecākiem, kuri labprāt pēc kāda laika pirktu vēl kādu slingu, šāds maigs slings būs burvīga izvēle ar tikko dzimušu bērniņu vai lai baudītu slingošanu karstajos vasaras mēnešos.

Kopumā Didymos tiešām ir ļoti labas kvalitātes slingi, bet nekādā gadījumā nevar apgalvot, ka tie ir paši labākie. Piemēram, Girasol un Neobulle lakati ir līdzvērtīgi Didymos lakatiem (es pati šos mīlu pat vairāk, kaut arī no sava Didymos lakata nešķiros nekad) un cenā daudz draudzīgāki. Ar Neobulle lakatiem vispār nav iespējams nokļūdīties, jo tie pārsvarā visi ir vienas faktūras svītrainie slingi - stingri un izturīgi. Didymos priekšrocība ir tā, ka tas ir stabils ražotājs, ka audumu struktūra, kurus Didymos auž mainās reti. Galvenais, jāprot izvēlēties piemērotākais.

Pašreiz pasaulē daudz augstāku latiņu ieņem pavisam citi ražotāji - tādi kā Oscha, Diva, Artipoppe vai daudzie roku darba mājražotāju slingi - kā Paz Industrias.

Mēs Latvijā tos nemaz nepiedāvājam, jo cenas mūsu platuma grādiem ir pārāk nesaprotamas, toties pasaulē jau sen nerunā par Didymos kā labākajiem, bet skatās uz pavisam citiem ražotājiem.

Diemžēl Didymos kopā ar Ellevill ir ražotāji, kuros pēdējos divos gados esmu vīlusies.

Ellevill kādus gadus 4-5 atpakaļ bija ļoti daudzsološs jauns ražotājs, kas iekaroja klientu sirdis ar skaistajām krāsām, dizainu un arīdzan kvalitāti. Pa šiem gadiem šis ražotājs jau ir nomainījis 3 ražotnes un, diemžēl, būtiski pazeminājusies arī kvalitāte. Esmu saskārusies ar plīsušiem slingiem, slingiem, kuriem atirušas malas un kuri met nost krāsu, mazgājot. Šo iemeslu dēļ Ellevill vairs arī nav ManiSlingi plauktos.

LennyLamb.

LennyLamb ir slingi, kurus ManiSlingi veikals sākotnēji sāka piedāvāt tikai un vienīgi cenas dēļ. To kvalitāte tā īsti mums nepatika, bet cena bija atbilstoša kvalitātei. Tā vēl līdz šai dienai LennyLamb lakati tiek ieteikti vecākiem, kuriem svarīgāka ir cena. Jāsaka gan, ka vairāku gadu garumā šis ražotājs būtiski uzlabo savu kvalitāti ar katru gadu.

Kādreiz šie lakati bija biezi un stīvi, pašreiz LennyLamb lakati ir ļoti maigi, daudz plānāki un pakļāvīgāki.

LennyLamb svītrainie slingi ir plāni, savā faktūrā slideni, kas bieži vien prasa lielāku centību un mākslu lakata pievilkšanā. Dažiem modeļiem vietā, kur atrodas bērna dibentiņš, veidojas tāds kā izsēdējums, kas nēsāšanas kvalitāti gan nebojā, bet prieku par lakatu gan. Šāds lakats būs ļoti piemērots smalkam bērniņam, savas slidenās struktūras dēļ būs patīkamāks vasarā, bet smagam un lielam bērniņam šis nebūs ieteicamākais slings.

Toties LennyLamb piedāvā ļoti labus slingus ar bambusu, kas gan derēs tikai viegliem mazuļiem vasaras mēnešos, un jaunus slingus žakārda tehnikā ar rombiņiem, kuriem ir fantastiska noturētspēja, saķere un tajā paša laikā maiga faktūra, pat neienēsājot. Žakārda tehnikā austie lakati gan ir stipri dārgāki un to cena ir tuva labākajiem ražotājiem.

Starp dažādiem LennyLamb piedāvājumiem ir atrodamas izcilas pērles.

Natbaby.

Slingi, kas mainās pat pēc pusgada. Acīmredzot šis ražotājs nepārtraukti maina diegus, no kuriem lakati tiek austi.

Ļoti bieži mēs saņemam lakatus, kas būtiski atšķirās no tiem lakatiem, kururs esam saņēmuši pirms pāris mēnešiem tājās pašās krāsās. Kopumā Svītrainie Nati lakati ir ļoti viegli, plāni, piemēroti vasarai. Žakārda tehnikā austie ir ļoti dažādi gan biezumā, gan faktūrā gan struktūrā un par šiem lakatiem var ko pateikti tikai tad, kad tie ir rokās.

Tāpēc šo ražotāju es noteikti neliktu pie tiem, kurus ieteiktu vecākiem no sirds. Bet labais, kas man patīk šajā ražotājā, ka viņi nemitīgi mainās un attīstās, līdz ar to nekļūst garlaicīgi un nepiedāvā vienas un tās pašas krāsas gadiem. Šis ražotājs ir viens no ātrākajiem un precīzākajiem piegādātājiem, kā arī ļoti draudzīgs un pretīmnākošs.

Mani pēdējā gada prieki ir Girasol un Neobulle.

Neobulle es droši lieku blakus Didymos slingiem. Tie arī tiek austi no ekoloģiski tīras kokvilnas, kas krāsoti ar ekoloģiski tīrām krāsām. To krāsu salikumi ir izsmalcināti, struktūra izcila un nemainīga. Šo ražotāju es tiešām iesaku no sirds, jo ar šo lakatu ir grūti nokļūdīties.

Girasol vienmēr ir bijis mans mīļākais ražotājs. Vai nu tādēl, ka tie vienīgie vēl joprojām tiek austi uz koka stellēm un ir tīrs roku darbs, tāpēc sirds siltums, kas tajos ieguldīts ir visaugstākais, vai nu tādēļ, ka šis ražotājs izmanto senas aušanas tehnikas, šie slingi kaut kādā veidā piekļaujas ķermenim vislabāk un notur mazuli visprecīzāk. Arī Girasol ražotājs pēdējo 7 gadu laikā, kopš es strādāju ar mazuļiem un slingiem, ir mainījies. Sākotnēji Girasol auda vienpusējus slingus, kuriem viena puse bija kreisā. Šie slingi bija plāni, mīksti un ļoti pakļāvīgi. Tad Girasol sāka aust divpusējos slingus, kas bija daudz stingrāki un biezāki, bet to noturētspēja bija izcila. Bija kādi divi gadi, kad Girasol nemainījās un kļuva garlaicīgs, tāpēc arī no pasaules forumiem tā vārds sāka pazust. Bet pēdējos divos gados Girasol sācis piedāvāt vienkārši fantastiskus, daudzveidīgus slingus un priecē mūs ar tādiem krāsu salikumiem, kas nav pieejami nevienam ražotājam.

Arī Girasol auž svītrainos slingus, kas kļuvuši daudz plānāki, bet ar izcilu noturētspēju. Žakārda tehnikā austie rombiņi ir vislabākais ieteikums tiem, kas meklē plānus slingus, bet tajā pašā laikā ar spēcīgu saķeri un noturētspēju.

Amazonas.

Lakati, kurus es nemīlu un nevaru ieteikt no sirds. Kādreiz Amazonas ražotājs ražoja plānos un biezos slingus. Biezie tiešām bija briesmīgi un es tos nekad neieteicu nevienam, bet plānie bija labi piemēroti smalkiem, maziem bērniņiem vasarā, bet noteikti ne dūšīgiem un smagiem mazuļiem. Arī šis ražotājs ir būtiski mainījies. Tā klāstā parādījušās jaunas krāsas ar daudz stingrāku audumu kā tas ir plānajiem Amazonas lakatiem un arī biezos audumus šis ražotājs ir būtiski mainījis. Tie kļuvuši daudz plānāki, tāpēc vairs nevar apgalvot, ka tie ir nekam nederīgi.

Storchenwiege

Ļoti augstas kvalitātes vācu ražotāja slingi ar attiecīgi kvalitatīvu pieeju dizainam, audumam un noformējumam. Līdzīgi kā Didymos ražotāja lakatiem, grūti piesieties. Svītrainie Storchenwiege lakati ir ļoti augstas kvalitātes, maigi un ar tiem nokļūdīties nevar. Žakārda auduma slingi ar rombiņiem ir vizuāli ļoti skaisti, veido tādu kā hameliona efektu, bet mazliet pacieti. Sākumā domāju, ka tie noteikti ienēsāsies, bet nē, šie tomēr neienēsājas un saglabā savu nelokanību visu laiku. Tajā pašā laikā tie ir ļoti noturētspējīgi un smagajiem mazuļiem izcili piemēroti lakati.

LittleFrog

Jauns ražotājs no Polijas, ko atklājām vairākus gadus atpakaļ. Un tagad šis ražotājs mūsu plauktos ir ieņēmis visplašāko vietu. Arī šos lakatus kādreiz izvēlējāmies savos plauktos cenas dēļ. Turklāt LittleFrog lakatiem ir skaistākas krāsas kā LennyLamb, šķiet, latviešu klientiem piemērotākas. Gadu laikā LittleFrog ir kļuvuši par burvīgiem slingiem ar ļoti dažādu piedāvājumu gan krāsu, rakstu, gan sastāva un blīvuma ziņā. Svītrainie būs slideni un maigi, ideāli pirmajos 6 mēnešos. Žakārda tehnikā austie būs daudz stingrāki un ar labāku noturētspēju. Svītrainie lakati ar linu sastāvā arī būs piemēroti lielajiem bērniņiem. LittleFrog slingus mūsu klienti jau lieto vairākus gadus, esam redzējuši tos lietotus vairākiem bērniņiem un esam pārliecināti par to kvalitāti.

Šie ir tikai daži ražotāji. Pasaulē ir daudz vairāk ražotāju un daudz vairāk dažādību. Apskatot šos ražotājus, man šķiet, spilgti redzams kā slingi var atšķirties pat vienam ražotājam un kā tie mainās ik gadu, tāpēc izvēloties slingu vajadzētu pievērst uzmanību šīm niansēm.

Kopumā varam secināt - ja vēlaties labu lakatu par ļoti labu cenu, izvēlaties lakatu par apmēram 50-55 eur; ja vēlaties tiešām labu lakatu, tad sākat izvēlēties no 60 eur; ja vēlaties labāko no labākajiem, tad rēķinieties ar daudz augstāku cenu. Lasiet, smelieties iespaidus un konsultējieties ar tiem, kuri šos lakatus visā to daudzveidībā rokās tur katru dienu.

Bez cenas noteikti svarīgs ir dizains un krāsa. Neaizmirstiet, lakats ir jūsu aksesuārs, nevis bērna. Tas ir audums, kas uz jums būs gandrīz katru dienu. Svarīgi, lai jūs to mīlat, lai krāsu salikums piestāv jums, jūsu apģērbam un priecē jūs!

Lai izdodas atrast piemērotāko tieši jums, nevis labāko visiem!

! Ja ir kāds ražotājs, kura aprakstu vēlies vēl te redzēt, ieraksti komentāros!

P.S. Iedvesmu par to, cik pasaulē daudz dažādu skaistu un labu slingu, smelies šeit!

Copyright © 2009 SIA "ATIVE"