Slings-kabata

Slings-kabata vai slings-truba (angl. pouch) ir no auduma izveidots riņķis apmēram 1,5 m garumā un apmēram 70 cm platumā. Slings -kabata no slinga-trubas atšķiras ar to, ka slingam-kabatai vietā, kur parasti atrodas mazuļa dibentiņš, ir izveidots neliels paplašinājums. Tā kā šim slingam nav pievilkšanas iespējas, tad to parasti šuj pēc pasūtījuma uz gatavu izmēru vai arī ražotājs iestrādā kādas regulējošas saites šajā slingā vai kniedītes, ar kuru palīdzību slingu var noregulēt līdz vajadzīgajam izmēram.

Šī slinga funkcijas ir līdzīgas riņķu slingam. Slingā-kabatā mazuli var nēsāt tikai no 4 mēnešu vecuma (labāk tad, kad mazulis pats veļās uz abām pusēm) uz gurna. Slingu nēsā uz viena pleca, tāpēc uz šo slingu attiecas tie paši ierobežojumi, kas uz riņķu slingu. Šajā slingā nēsājot mazuli, regulāri jāmaina pleci gan mazuļa korsetes attīstības dēļ, gan nēsātāja stājas dēļ. Šis slings noderēs aktīviem vecākiem, kuri īpaši neizjūt vajadzību nēsāt mazuli sev tuvu klāt ilgstoši, tomēr kādos nemiera brīžos vai tad, kad ātri jāieskrien veikalā vai pēc lielā bērna uz dārziņu, šis slings būs labs palīgs. Ņemot vērā, ka audums nav īpaši austs attiecīgajā tehnikā, ērtības šajā slingā būs stipri ierobežotas un nēsātāja plecs nogurs daudz ātrāk kā kādā slingā no austā auduma.

Pie šī slinga plusiem var minēt to, ka šis slings ir daudz kompaktāks un vieglāks kā riņķu slings vai īsais slings-šalle ar mezglu. Tomēr liels mīnuss ir tas, ka šis slings derēs tikai konkrēta nēsātāja izmēriem un, mazulim augot, var parādīties vajadzība slinga izmēru mainīt. Šo slingu nevar nēsāt gan māmiņa, gan tētis. Ja slings ir regulējams, tad to ir iespēja pieregulēt konkrētā nēsātāja izmēriem. Tomēr šī pieregulēšana nebūt tik perfekta kā riņķu slingam vai īsajam slingam.

 

                                                                 

Copyright © 2009 SIA "ATIVE"