Slings-šalle

Slings-šalle (angl. Wrap) ir garš, taisnstūrveida auduma gabals 50-80 cm platumā (parasti 70 cm) un ar vidējo garumu 4,60 m. Slinga-šalles garumu var izvēlēties arī īsāku vai garāku, atkarībā no nēsātāja auguma, ķermeņa uzbūves un personīgajām vēlmēm.

Dažādu ražotāju iespējamie izmēri ir 2,60 m; 3,20 m; 4,20 m; 4,60 m; 5,20 m un pat 6 metri. Slinga garuma pareiza izvēle nodrošinās to, ka varēsiet izmantot visus siešanas veidus. Parasti nēsātājam ar vidēja auguma uzbūvi iesaka izvēlēties garumu 4,60 m. Ja nēsātājs ir ļoti tievs un nav pārāk garš (34. un 36.izmērs), droši var izvēlēties garumu 4,20 m. Ja nēsātājs sver virs 70 kg vai ir lielas miesas būves vai ļoti garš, tad jāizvēlas slings ar garumu 5,20 m. Izmēri 2,60 m un 3,20 m derēs vienkāršiem siešanas veidiem. Piemēram, slingu ar garumu 2,60 m var izmantot kā riņķu slingu. Slingā tiek iesiets mezgls un to var lietot bērnu nēsājot vienkāršā šūpulītī vai uz gurna. Slingu ar garumu 3,20 m var izmantot nēsājot bērnu vienkāršajā krusteniskā siešanas veidā vai dažādos siešanas veidos uz gurna. Izvēloties slinga garumu, māmiņai vienmēr jāņem vērā vai arī bērniņa tētis vai vecmāmiņa nēsās mazuli slingā un vai viņiem izvēlētais garums būs piemērots.

Slingam-šallei ir visplašākais nēsāšanas pozu skaits. To var lietot, nēsājot mazuli guļus, vertikāli uz vēdera, uz gurna un uz muguras.

                      

Ir divu materiālu slingi-šalles: Trikotāžas slingi-šalles un austie slingi-šalles.

Trikotāžas slingi - šalles stiepjas platumā, bet garumā profesionālam trikotāžas slingam nav jāstiepjas. Brīnišķīgi der jaundzimušajiem un priekšlaicīgi dzimušiem mazuļiem, jo apņem mazuļa ķermeni ļoti maigi. Trikotāžas slingiem ir svara ierobežojums, parasti tas ir 8-9 kg un nēsā šādos slingos apmēram līdz 4 mēnešu vecumam. Smagāka bērna ķermenīti šāds slings nenoturēs pareizi un arī pašam nēsātājam tas vairs nebūs piemērots, jo mazuļa pieaugošais svars stieps slingu uz leju, tādejādi nenodrošinot pietiekošu atbalstu nēsātāja mugurai.

Austie slingi - šalles stiepjas pa diognāli. Profesionālie slingi – šalles ir austi īpašā diognālās aušanas tehnikā ar krustenisko pinumu, kas nodrošina, ka slings pa diognāli stiepjas tik, cik nepieciešams, tādejādi aptverot mazuļa ķermenīti cieši un nodrošinot tam pareizu stāvokli slingā. Īpaši šo slingu vidū izceļas ar rokām austie slingi, jo šo slingu audumam piemīt pavisam cita struktūra un tie brīnišķīgi notur smagus bērnus. Austie slingi izmantojami no dzimšanas un ļoti labi der smagiem bērniem, kas sasnieguši jau gada vecumu. Nēsā šajos slingos līdz trīs gadu vecumam, vai tikmēr, kamēr nēsātājam tas ir ērti. Daži ražotāji, kā piemēram Didymos, ražo slingus ar lina šķiedru, kaņepju, zīda vai vilnas piedevu, kas nodrošina papildus siltumu ziemā, vai vēsumu vasarā. Austie slingi-šalles ir ļoti populāri daudzveidīgo pozu dēļ, kuras var izmantot ar šo slingu un daudzveidīgo krāsu dēļ. Šis ir vienīgais slinga veids, kuru bez ierobežojumiem var nēsāt no dzimšanas līdz 3 gadu vecumam.
Šī slinga apgūšanai ir nepieciešams laiks un parasti arī konsultācija, tomēr, kad tas apgūts, tā uzsiešana neprasa ilgu laiku.

 

Copyright © 2009 SIA "ATIVE"