Riņķu slings – kam piemērots?

Riņķu slings ir viens būrvīgs slinga veids un Latvijā tas nav pietiekoši novērtēts.

Jā, riņķu slingā jūs nevarēsiet baudīt ērtu pastaigu 2 stundu garumā, jo svars uz viena pleca būs pietiekami liela slodze tik ilgā laika posmā, tomēr tas lieliski noder citos gadījumos un būtiski var atvieglot ikdienu.

Riņķu slings lieliski noderēs vecākiem, kuriem nešķiet, ka bērns būtu ilgstoši jānēsā un kuriem daudz ērtāks pārvietošanās veids šķiet ratiņi. Bet, kā zināms, bērni bieži vien atsakās gulēt ratiņos, kad vecāki ir nolēmuši baudīt mierīgu pastaigu. Rezultātā māmiņa ir spiesta ar vienu roku stumt ratiņus un uz otras nest mazuli, kas nav ļoti ērti. Turklāt, šādi nēsājot mazuli uz vienas rokas, nav iespējams to panest simetriski un pareizi. Parasti mazulis tiek uzkarināts asimetriski uz vienas rokas ar skatu pret pasauli, kas rada sasprindzinājumu mazajā ķermenītī un emocionāli mazuli pārsātina un pārslogo, kā rezultātā mazulis dienas otrajā pusē ir nemierīgs. Ja šajos brīžos pie rokas ir riņķu slings, mazuli viegli un ērti var ielikt sligā uz ielas un turpināt baudīt pastaigu harmoniski un bez sasprindzinājuma.

Riņķu slings noder vecākiem, kuri ikdienā lieto garo slingu-šalli, bet reizēs, kad ātri jāieskrien no automašīnas veikalā vai ātri jāaiziet pēc vecākā bērna uz blakus esošo dārziņu, ne vienmēr gribas siet garo šalli. Tāpēc riņķu slings kalpo kā slinga veids, kurru ātri uzlikt īsiem nēsāšanas brīžiem.

                                

Foto: http://www.quirkybaby.com/maya-wrap-olive-green.html un www.manislingi.lv

Riņķu slings ir brīnišķīgs palīgs tām māmiņām, kuru mazulis nepārtraukti grib pvadīt pie krūts. Riķu slingā mazuli var ievietot barošanas pozīcijā, atbrīvot vienu roku barojot un, kad mazulis iemidzis, riņķu slingu pievilkt, lai mazuļa galviņa tiktu stabili atbalstīta.

                                                  

Riņķu slings pēc mazuļa 4 mēnešu vecuma ir lielisks palīgs tiem, kuri ik pa laikam grib uz vecāku rokām, bet jau pēc 10 minūtēm raujas laukā , lai darbotos uz grīdas. Šajos gadījumos, protams, nav ērti siet garo šalli, bet ātri uzlikt un pievilkt riņķu slingu neprasa nekādas pūles.

Riņķu slings īpaši piemērots būs vasarā tiem, kuriem garā šalle šķitīs par karstu.

Staigājošajiem mazuļiem, kuri uz ielas bieži prasās uz rokām, bet jau ir pietiekami smagi, lai māmiņa atteiktos viņus nēsāt, riņķu slings kalpos kā palīgs, ka šo svaru sadalīs vienmērīgi pa nēsātāja ķermeni.

Neskatoties uz visiem šiem ieguvumiem, riņķu slings tomēr ir slinga veids, kuru lietojot, var pieļaut daudz kļūdu un kuru apgūt nemaz nav tik viegli.

Kas jāievēro!

  1. Pirmajos 4 mēnešos riņķu slingā pārsvarā vajadzētu nēsāt tikai šūpulīša pozīcijās jeb guļus pozīcijās. Un ņemot vērā to, ka šūpulīša pozīcijas tiek uzskatītas par nedrošām, šī nēsāšana nedrīkst būt ilgāka par 30 minūtēm. Vertikālās pozīcijas riņķu slingā šajā vecumposmā var pielietot tikai uz īsu brīdi, piemēram, pamainot pozīciju pēc zīdīšanas.
  2. Slinga mala šūpulīša pozīcijā nekad nedrīkst tikt pārvilkta pāri mazuļa galviņai, lai izvairītos no zodiņa piespiešanas pie mazuļa krūšu kurvja. Galviņas augšdaļai vienmēr jābūt ārā no slinga augšējās malas.

                                            

Foto: http://www.hugabub.com

  1. Pēc  četru mēnešu vecumā pārsvarā tiek lietotas gurna pozīcijas vertikāli. Guļus pozīcijā kustīgs mazulis visticamāk negribēs atrasties un tas arī būtu pretrunā ar šāda mazuļa vecumposmu un vēlmi pēc kustībām.
  2. Riņķu slings ir jāpievelk ļoti cieši kāt. Mazulim, kas vēl netur galviņu un PATS neveļās uz abām pusēm, plecu daļu nedrīkst atstāt brīvu un vaļīgu.
  3. Tāpat kā citos slinga veidos jāievēro mazuļa kājiņu dziļā ietupiena pozīcija, kur celīši ir augstāk pa mazuļa dibentiņu un muguriņa ir atbrīvota un ieliekta dabiskajā ieliektajā stāvoklī.
  4. Nekādā gadījumā nenēsāt ar skatu uz priekšu.
  5. Ļoti svarīgi riņķu slingu salikt un sakārtot pareizi. Skat. Instrukciju!
  6. Riņķu slingam jābūt šūtam no stingra auduma tā saucamajā diognālās aušanas tehnikā vai žakārda tehnikā. Riņķu slings no parastas kokvilnas būs par 50% neērtāks un grūtāk pievelkams.
  7. Riņķiem riņķu slingā jābūt pareizi iešūtiem, vislabāk, ja tie ir alumīnija riņķi pareizā diametrā, kas tiek pārbaudīti un testēti, lai noturētu mazuļa smagumu.
  8. Riņķu slingam nevajadzētu būt nekādiem bortiņiem. Tie tikai apgrūtina pievilkšanu un nenodrošina stabilu atbalstu.

Ja jums neizdodas pašiem, noteikti meklējiet palīdzību.

Varat apmeklēt nodarbības, individuālās konsultācijas, sekot vebināriem, sarunāt ar konsultanti individuālu konsultāciju skype vai vebināra klasē.

Vairāk par riņķu slingu te un te!

Lai jums izdodas baudīt pavasari, sauli un harmonisku kopābūšanu!



Foto: http://mama.tomsk.ru/babywearing/slinginstr/slinginstr6.html

Copyright © 2009 SIA "ATIVE"