Kraniosakrālā terapija

Kraniosakrālā terapija ir neinvazīva, manuāla terapija, kas ļauj ķermenim pašam savā ritmā atrast ceļu uz veselību.

No malas kraniosakrālā terapija izskatās kā roku turēšana noteiktās ķemeņa vietās. Tā nav sāpīga vai nepatīkama, drīzāk atslābinoša un relaksējoša. Ta ir pilnīgi droša, jo nenotiek invazīva iejaukšanās.

Kraniosakrālā terapija ir īpaša pieeja cilvēka ārstēšanā, kas veicina dzīves kvalitātes un labsajūtas uzlabošanos; atbrīvo ķermeni no iekšējas spriedzes, samazina sāpes un disfunkcijas, caur ķermeni strādā ar emocionālām problēmām un traumām, kā arī uzlabo kopējo pacienta veselību un visa ķermeņa funkcionalitāti.

Kraniosakrālā terapija (lat. Cranum - galva; sacrum - krustu kauls) ir viena no osteopātijas sastāvdaļām. Osteopāti zinātniski pierādījuši, ka ķermenī pastāv ne tikai sirds un elpošanas ritms, bet arī īpašs kraniosakrālais ritms.

Galvas un muguras smadzeņu šķidrums, kas pasargā smadzenes no satricinājumiem, kā arī kalpo kā barojošs šķidrums galvas un muguras smadzenēm, noteiktos ritmos producējas un vienmērīgi uzsūcas, tas process rada kraniosakrālo ritmu. Kraniosakrālais ritms liek galvaskausa kauliem satuvināties un attālināties 6 līdz 12 reizes minūtē. Šīs kustības izplatās līdz krusta kaulam, tālāk uz iegurni un pa saistaudiem arī uz pārējām ķermeņa daļām.

2017.gadā esmu pabeigusi ceturto kursu Kraniosakrālajā terapijā, bet turpinu nepārtraukti pilnveidot savas zināšanas un uzkrāt pieredzi. Strādāju tikai ar zīdaiņiem, bērniem un sievietēm. Mana galvenā specializācija, protams, ir zīdaiņi un sievietes gaidībās vai pēcdzemdību periodā.

1. Kraniosakrālā terapija zīdaiņiem (40-60 min., ieskaitot sarunu) - 20 eur.

Kraniosakrālā terapija zīdaiņiem var palīdzēt pie paaugstinātas raudāšanas, nemiera, kolikām, iekšēja saspringuma, ķermeņa tonusiem, asimetrijas, zīdīšanas problēmām u.c. Darbā ar zīdaiņiem es noteikti iesaistīšu arī savas zināšanas par zīdaiņa handlingu un bērna fizisko attīstību, zīdīšanas fizioloģiju, iespējams pielietošu arī teipošanu.

2. Kraniosakrālā terapija sievietēm gaidībās (60 - 90 min., ieskaitot sarunu) - 20 eur stundā.

Kraniosakrālā terapija gaidībās būs ļoti maiga, atslābinoša tehnika, kas var palīdzēt atbrīvoties no stresa un saspringuma, bailēm, bezmiega, sāpem muguras daļā, galvas sāpēm u.c. sūdzībām.

3. Kraniosakrālā terapija pēcdzemdību periodā sievietei vai kopā ar mazuli (60-120 min., ieskaitot sarunu) - 30-40 eur.

Ja pēcdzemdību periods emocionāli ir grūts, mazulis nemierīgs un sievietei grūti aprast ar savu lomu, grūti pārvarēt gaidībās vai dzemdībās piedzīvoto, iespējams, mums būs jāstrādā gan ar sievieti, gan ar mazuli. Šajā darbā tiks pielietotas arī manas prasmes un zināšanas zīdaiņa handlingā, fiziskajā attīstībā, sievietes pēcdzemdību emocionālajā atbalstā.

Lai norunātu ar mani tikšanos, zvani pa tālr.nr. 26454882. Kraniosakrālo terapiju veicu Rīgā, ManiSlingi salonā, Nometņu ielā 7 vai Ogrē, Ogres Dūlu mājā, Ausekļa prospektā 3.

Kraniosakrālo terapiju mācos pie Ļudmila Zubrij – fiziorehabilitoloģe, kraniosakrālā terapeite. No 2008.g. pasniedz KST Ukrainas Nacionālajā Medicīnas tālākizglītības akadēmijā (НМАПО им. Шупика, Kijevā) kopā ar pasniedzējiem no Šveices un Vācijas.  1999-2014 — Ukrainas-Šveices KST attīstības programmas koordinatore Ukrainā. 1997.-2000.gg. - mācījās Šveices Ķermeņa terapijas institūtā (Cirihē).

 

 

Copyright © 2009 SIA "ATIVE"