
Dzemdību noslēgšanas rituāli.
Pēcdzemdību rituāli, dzemdību aizvēršana/noslēgšana.
Pēcdzemdību rituāli un dzemdību aizvēršanas jeb noslēgšanas procedūras ir mana sirdslieta. Esmu mācījusies dažādas tehnikas pie dažādām skolotājām un no sirds esmu iemīlējusi šos sievietes lološanas pasākumus pēcdzemdību periodā, jo tajos mēs pievēršam uzmanību tieši sievietei, mazuli uz brīdi atstājot kāda cita aprūpē.
Šos rituālus neveicu bieži, jo tiem nepieciešama arī mana stabilitāte, atpūta un 100% enerģija. Savam stāvoklim pirms rituālu veikšanas pievēršu būtisku uzmanību.
Pēcdzemdību rituāli visās tradiocionālajās kultūrās ir ieņēmuši nozīmīgu vietu. Un parasti tie ir pirts rituāli ar ķermeņa izsildīšanu, izmasēšanu, stingru nosiešanu/ietīšanu, garīgo resursu stabilizēšanu.
Šiem rituāliem ir fiziskā ķermeņa atjaunošanās nozīme, emocionāla stabilizēšana un resursu atjaunošana, kā arī rituāla sievietes sazemēšanas, aizvēršanas un sakārtošanas nozīme. Katra sieviete no šiem rituāliem var paņemt un lūgt sev nepieciešamo un svarīgo.
Īpašu nozīmi šādi rituāli ieņem pēc traumatiskām dzemdībām vai traumatiska pirmo dienu pēcdzemdību perioda (īpaši pēc zaudētiem bērniņiem). Šādā situācijā sieviete ir jāstabilizē emocionāli un garīgi, jānodrošina resursi, lai viņa varētu rūpēties par sevi, savu bērniņu un savu ģimeni. Lai viņa netērētu savus resursus sērām, bēdām, skumjām un dusmām, bet dotu sev un savai ģimenei.
Rituāli var izskatīties dažādi un var tikt veikti ar dažādām tehnikām un dažādās vietās. Esmu mācījusies dažādus, bet vienmēr mēģinu atrast sievietei piemērotāko.
Manas tehnikas ir pirts, vannošana, masāža, kraniosakrālā terapija, dziesmas, rūpes, mīlestība, senslāvu un meksikāņu noslēgšanas un aizvēršanas paņēmieni.
Katra sieviete var atrast sev piemērotāko un pieejamāko.
Pastiprināti esmu mācījusies sekojošo:
1. Pēcdemdību ietīšana.
Šo esmu apguvusi 2015.gada novembrī pie Olha Vynohradna - ukraiņu ārstes, kraniosakrālās terapeites un homeopātes.
Īpašs rituāls 4-5 stundu garumā, pie sievietes mājās, kurā tiek respektēta sievietes vajadzība pēc jaundzimušā bērna, respektēta sievietes ķermeņa pašatjaunošanās spēja. Atbalsta personas klātbūtne ir tikai pavadoša. Atbalsta persona neuzspiež, invazīvi neiedarbojas, bet, ņemot talkā dažādas pēcdzemdību tehnikas, ieklausās, ir klāt, atbalsta un pavada sievieti pārmaiņu procesā.
Rituāla laikā tiek stimulēta asinscirkulācija, pilnībā atslābināts ķermenis, siltuma rezultatā izvadīti šlaki, stimulēta vielmaiņa, tiek iekustināti dziļi reģenerācijas procesi, palielināta limfas attece, kas veicina ķermeņa atjaunošanos.
Tiek normalizēts sievietes psihiskais stāvoklis. Pēc dzemdībam pastiprināti sievietes ķermenis izdala diezgan daudz endofrīnus, lai uzturētu nogurušo sievietes ķermeni un psihi. Bet 5 dienā šie endofrīni būtiski samazinās ķermenī un sieviete sāk just savu patieso ķermeņa stāvokli un pasliktinās arī viņas psihiskais un emocionālais stāvoklis. Siltums, atpūta, rūpes, relaksācija palīdz normalizēt un harmonizēt sievietes hormonālo fonu, profilaktiski palīdz izvairīties no pēcdzemdību depresijas.


2. Dzemdību aizvēršana.
Šo senslāvu rituālu mācījos pie Юлия Шелепинa - vecmāte ar 20 gadu stāžu, senslāvu etnogrāfe, psiholoģe.

Šo esmu apguvusi pie zviedru un meksikāņu vecmātēm. Gaidību laikā sieviete ir vērusies vaļā, mācījusies atslābināties, atvērt savu ķermeni, uzticēties tam. Sieviete veikusi lielu darbu, lai laistu pasaulē dzīvību. Pēc dzemdībām pasaule ir pēkšņi mainījusies, jaunā dzīvība sagaidīta un klāt nāk daudz jaunu pienākumu.
Lai sieviete spētu maksimāli aprūpēt savu mazuli un dāvāt viņam mīlestību, viņai pašai nepieciešams atbalsts, rūpes un mīlestība. Jo vairāk sieviete saņems, jo vairāk spēs dot, jo vairāk apzināsies sava ķermeņa izmaiņas, jo vairāk spēs pieņemt to. Ķermeniski sieviete vēljoprojām ir atvērta un sākumā ir grūti saprast savu vietu pašas ķermenī un pašas emocijās.
Šī procedūra palīdzēs apzināties savu ķermeni, enerģētiski savāk savu atvērtību kopā, dos emocionālu un ķermenisku atbalstu. Īpaši ieteicama, ja dzemdības ir bijušas smagas vai traumatiskas vai emocionāli nomācošas, ja ir nemierīgs mazulis, ja sievieti pārņēmušas pēcdzemdību skumjas vai depresija.
Sākumā kopā dzersim īpaši sagatavotu garšvielu tēju, kas ķermenim dos siltumu, un sarunāsimies. Izrunāsim dzemdību stāstu un mēģināsim noskaidrot, kas pašreiz traucē emocionāli.
Turpināsim ar kraniosakrālo klausīšanos, kas būs maigi pieskārieni, ar kuriem klausīšos ķermeņa reakciju, kraniosakrālās plūsmas viendabīgumu.
Noslēgsim ar rebozo lakatu aizvēršanos. Šī nebūs klasiska aizvēršanās kā to veic Meksikā. Šajā aizvēršanās masāžā piedalīsies tikai viens cilvēks un ķermeņa savilkšana nebūs tik spēcīga. Tā vairāk atgādinās stingru ietīšanu un pēc būtības ir saīsināts pēcdzemdību ietīšanas un atjaunošanas rituāls.
Atslēgas vārdi: saruna, atbalsts, kraniosakrāla terapija, lakati, aizvēršana, emocijas.