Slings ziemā

Vasara ir pagājusi! Laiks, kad varējām uzvilkt tikai svārkus un topiņu un iesiet mazuli slingā vienā bodijā ir aizgājis un mums jāsāk domāt kā tad mazuli ģērbt šajos vēsajos un lietainajos rudens apstākļos. Un ko darīt ziemā, kad ārā gaisa temperatūra sasniegs -5 un -10 grādus? Kā pasargāt mazuli no aukstuma, vēja un lietus? Kā ģērbt mazuli un kā ģērbties pašai? Un pats galvenais, kā neizskatīties pēc pufaikā ietīstīta ziloņa uz divām kājām.

Pieredze ir ļoti dažāda un katram no mums arī vajadzības ir dažādas. Tāpēc galvenais kritērijs, izvēloties apģērbu ziemā, kad mazulis tiek pārnēsāts slingā jeb bērnu pārnēsājamā lakatā – lai mazulim un jums būtu silti un nebūtu karsti, lai jums abiem būtu ērti un patīkami baudīt pastaigu.

Vispirms jāuzsver, ka pavisam mazus zīdainīšus labāk un ērtāk nēsāt zem drēbēm. Lielākus bērnus, kuru vecums ir jau tuvu gada vecumam vieglāk nēsāt virs drēbēm. Šie vecuma kritēriji, protams, ir individuāli. Viens mazulis gada vecumā sver jau kā divgadnieks, cits vēl ir pietiekoši mazs, lai ietilptu zem nēsātāja virsdrēbēm un abi tur justos ērti.

Pirmajās vēsajās rudens dienās vai jau saulē iesiluša pavasara dienās mazuļiem, atrodoties pie māmiņas slingā, nav vajadzīgs speciāls papildus apģērbs, jo ķermenis viens otru silda un trīs slinga kārtas  arī dod papildus siltumu. Īpaša vērība šajā laikā jāpievērš kājiņām, jo tās atrodas ārpus slinga. Šim nolūkam ļoti labi noderēs getriņas vai garākas zeķītes. Lai tas viss kopā izskatītos pievilcīgi varat noadīt slingam pieskaņotas getriņas, garās zeķītes un arī cepurīti.

Ja jūs izvēlaties mazuli nēsāt virs virsdrēbēm, tad jums abiem jāģērbjas silti un mazulis jāietērpj ziemas kombinezonā. Šim nēsāšanas veidam ir diezgan daudz mīnusu. Pirmkārt, lai uzsietu slingu, jums vispirms jāsaģērbjas pašiem ziemas drēbēs un jāuzvelk mazulim ziemas kombinezons un tikai tad jāsien slings. Kamēr jūs siesiet slingu un mēģināsiet satuntulēto mazuli ielikt slingā, visdrīzāk, jūs abi būsiet jau sasvīduši. Otrkārt, kombinezonu audumi parasti ir slīdoši, tāpēc diezgan grūti tajos nodrošināt pareizu un stabilu pozu mazulim. Treškārt, vizuāli tas diez ko labi neizskatās. Pie šī nēsāšanas veida plusiem var minēt to, ka jums nebūs jāiegādājas specials apģērbs, lai mazuli nēsātu slingā arī ziemā.

Nēsājot mazuli zem virsdrēbēm ziemā jāievēro tas pats ģērbšanās kritērijs, ko mēs ievērojam arī pārējos gadalaikos – mazulim un jums pašiem jābūt apģērbtiem vienu kārtu mazāk kā stumjot mazuli ratiņos. Patiesībā, nēsājot mazuli ziemā zem savām virsdrēbēm, mazulim pirmā gada laikā nemaz nav vajadzīgs biezais kombinezons. Ļoti piemēroti šādai nēsāšanai ir flīsa kombinezoni, kas ir plāni, silti un ļoti elpojoši. Šajos kombinezonos mazulim būs vienmēr silti un tajā pašā laikā viņi nesakarsīs. Šiem kombinezoniem parasti ir aizlokāmas piedurknes un arī kāju daļas, tāpēc nav jāuztraucas par aukstām rociņām vai kājiņām. No Latvijā pieejamajiem kombinezoniem var izcelt Engel, North66, Hoppediz un Disana un ATIVE adītos kombinezonus.

 

Agrā rudenī mēs droši varam staigāt ar atvērtu mēteli un būt droši, ka ne mums ne mazulim nebūs auksti.
Kad paliek arvien vēsāks, mums jāsāk domāt par speciāla apģērba iegādāšanos.
Lai mazliet siltinātu mazuļa muguriņu slingā jūs varat iegādāties speciālus flīsa pārsegus. Ja ārā ir lietains un pūš stiprs vējš, tad labāk izvēlēties pārsegu ar speciālu mitrumnecaurlaidīgu klājumu.

 

Varam lietot arī pončo vai speciālas flīsa jakas vai adītas vestes.

 

Lai nesaltu māmiņas kakls ATIVE piedāvā īpašas šalles-apmetņus, kas māmiņai noderēs kā šalle, kā galvas sega un kā apmetnis gan pašai māmiņai, gan arī mazulim.

Kad ziema ir pieņēmusies spēkā un ārā ir mūs sagaida -5 grādi un vairāk, iespējams, mums gribēsies pasargāt mazulis un sevi vēl vairāk. Visā pasaulē pēdējo gadu laikā tiek ražotas dažādas jakas un mēteļi mazuļu nēsāšanai slingos. Šīs jakas tiek veidotas kā viens vesels apģērba gabals, gan arī kā apģērbs kuru viegli lietot gan bērna nēsāšanai, gan arī kā normālu jaku, kad mazulis nav jānēsā.

 

Šīs apģērbs nav obligāts mazuļa nēsāšani slingā. Lieliski var iztikt arī ar kādu grūtnieču mēteli vai vienkārši lielāku un platāku jaku. Šis variants, protams nebūs no vizuāli pievilcīgākajiem. Bet ja mūsu pastaigas mērķis ir mežs vai kāda nomaļa vieta, tad šis variants lieliski derēs. Ja nav piemērotas jakas vai mēteļa var atstāt savu mētēli vaļā, bērnam pārvelkot pāri biezu adītu jaku ar rāvējslēdzēju.

 

 

Ja jūs mākat šūt vai jums ir pazīstama šuvēja, jūs varat uzmeistarot savai esošajai jakai speciālu ielikni, kas ļaus mazuli nēsāt zem jūsu virsdrēbēm. Šis variants būs viens no ērtākajiem un arī lētākajiem. Nav jāiegādājas speciāls apģērbs, bet tikai mazliet jāuzlabo sava esošā jaka, pie tam nemaz nesabojājot to.

Te var apskatīt kā pašiem uzšūt speciālu ielikni savai jakai. Kā arī te.

                               

 

Lai jums un jūsu mazuļiem, silta un ērta kopā būšana, krāsaina lapu un ozolzīļu vākšana, neaizmirstama pirmā sniedziņa iepazīšana!

 

Materiālu sagatavoja - Evita Žvagiņa-Jākobsone

Fotogrāfijas ņemtas no www.didymos.de, www.ellevill.com, www.hoppediz.de, http://community.livejournal.com/choosingwrap, http://www.slingomama.ru, www.mamaponcho.ch

 

 

 

 

Copyright © 2009 SIA "ATIVE"