Trikotāžas slings

Maigs un drošs patvērums jaundzimušajam!

Autors: Evita Žvagiņa-Jākobsone

Sertificēta bērnu nēsāšanas un zīdīšanas konsultante, ManiSlingi.lv idejas autore

Kā zināms, slingu veidu ir ļoti daudz un šis fakts bieži vien jaunos vecākus noved līdz izmisumam. Kurš gan ir labāks, kurš tieši manam mazulim piemērotāks, kurš ērtāks?

Uzreiz gribu uzsvērt, ka viena universāla slinga veida nav – ar to domājot, ka nav slinga veida, kuru lietojot, mēs nesastaptos ar kādām grūtībām vai ierobežojumiem. Vienmēr jums būs jādomā vai tieši šis slings ir piemērots mana mazuļa konkrētajam vecumposmam, vai drošs, vai pietiekami sniedz atbalstu, vai ir saskaņā ar mazuļa vecumposma vajadzībām utt. Patiesībā visērtāk jums būs ar vairākiem slinga veidiem, kas būtiski atvieglos jūsu mazuļa pārnēsāšanu tik mainīgajā jūsu mazuļa pirmā dzīves gada laikā.

Šoreiz parunāsim par trikotāžas slingu-šalli, kas bieži vien tiek nepamatoti aizmirsts un nopelts, bet no otras puses bieži vien arī slavēts tā pievilcīgo izmaksu dēļ, nezinot, ka tā lietošanas laiks ir ierobežots.

Kas ir trikotāžas slings šalle? Tas ir slings-šalle, kas atšķirībā no austā slinga –šalles tiek veidots no trikotāžas auduma. Trikotāžas slinga garums parasti ir no 4 – 6 metriem, bet platums no 55 – 70 cm. Trikotāžas slinga audumam jāpievērš īpaša uzmanība, tas nedrīkst stiepties garumā, bet tam ir jāstiepjas platumā. Protams, trikotāžas auduma stiepšanās līmenis nedrīkst būt par lielu, jo tas nenodrošinās ne tikai stabilu atbalstu, bet arī apgrūtinās pašu iesiešanu. Kā nēsāšanas konsultante Latvijā diezgan bieži esmu sastapusies ar trikotāžas slingiem, kurus var pasūtīt caur e-bay par ļoti pievilcīgām cenām. Tas piesaista, bet kad uz mājām tiek pasaukts konsultants, lai iemācītos ar šo slingu tikt galā, lielāko konsultācijas laiku nākas domāt ko ar šo slingu darīt, lai novērstu tā pārmērīgi lielo stiepšanos. Tātad slinga audumam jāpievērš būtiska nozīme, jo tas izšķirs cik ilgi un, galvenais, cik pareizi jūs šajā slingā varēsiet nēsāt savu mazuli.

Atšķirībā no austajiem slingiem uz trikotāžas slingiem nedarbojas likums: jo dārgāks, jo labāks. Trikotāžas slingus var nopirkt par pietiekoši saprātīgām naudiņām un uz tā rēķina nezaudējot kvalitāti. Lai slinga izvēlē nekļūdītos, labāk pirkt trikotāžas slingus no zināmiem ražotājiem. Ja slings noskatīts no kāda nepazīstama ražotāja piedāvājuma, tad vērts apskatīt kādas ir ražotāja fotogrāfijas. Ja ražotāja fotogrāfijās redzams, ka mazulis lakatā tiek iesiets taisnām kājiņām, ar skatu uz priekšu vai kādā citā nepiemērotā pozā, tad visticamāk, ka šim ražotājam tāda pat attieksme ir arī pret slinga kvalitāti. Jāsaka gan, ka ne vienmēr šis ir galvenais rādītājs. Tāpat ir vērts pievērst uzmanību arī ražotāja attieksmei pret sava izstrādājuma ekoloģiskumu. Ja šādu informāciju neatrodat vispār, tad labāk pameklēt sava mazuļa ādiņai ko daudz drošāku un piemērotāku. Ja ražotājam ir svarīgi piedāvāt jums drošu preci, viņš noteikti to jums pastāstīs. Vēl slingu labāk pirkt tādā veikalā vai internetveikalā, kura piedāvājuma klāstā ir pazīstamākie ražotāji un kura piedāvājumā nevar atrast banānsomas, ķengursomas un citas mazuļa pārnēsāšanai nepiemērotas ierīces. Tas būs rādītājs, ka attiecīgajam pārdevējam ir svarīgi kādas kvalitātes slingus tas piedāvā un cik piemērots mazuļiem ir produkts, ko viņš pārdod.

Kādi tad ir trikotāžas slinga –šalles plusi un mīnusi? Jāsaka, ka plusu ir pietiekoši daudz, bet mīnuss viens, kas bieži vien ir pietiekoši nozīmīgs.

Trikotāžas slings ir daudz maigāks, mīkstāks un pakļāvīgāks par austo slingu-šalli. Ideāls slings jaundzimušajiem, vecākiem psiholoģiski ir daudz vieglāk ar šo slingu, jo tas atbilst viņu priekšstatiem par to, kādam audumam jāapkļauj viņu atvases maigais ķermenītis. Ar trikotāžas slingu lieto tikai vienu siešanas veidu, kas atvieglo apgūšanas procesu. Tas viegli padodas, tāpēc ir piedodamas kādas siešanas kļūdas. Var viegli mainīt pozīcijas neatsienot slingu, tāpēc viegli mazuli uz barošanas brīdi novietot guļus pozīcijā un pēc barošanas atkal atpakaļ vertikālajā pozīcijā.

Galvenais mīnuss, kuru vajadzētu ņemt vērā, pirms trikotāžas slingu iegādājas, ir, ka šis slings ap mazuļa 4-5 mēnešu vecumu būs obligāti jānomaina pret austo slingu-šalli. Pretējā gadījumā pieaugošais mazuļa svars un kustīgums radīs pārāk lielo spiedienu trikotāžas audumam, kā rezultātā slings vairs nespēs noturēt pareizi un droši jūsu mazuļa ķermenīti. Bieži vien vecāki ir neizpratnē, ka ražotāju norādītais maksimālais svars trikotāžas slingiem ir no 9 – 15 kg, bet nēsāšanas konsultanti iesaka nomainīt šos slingu jau mazuļa 4 mēnešu vecumā. Jāatceras, ka ražotājs norāda svaru, kuru lakats var noturēt, nevis ar kuru lakats nodrošina fizioloģiski pareizu pozīciju slingā. Turklāt noteicošais tomēr nav svars, bet gan mazuļa kustīgums, kurš jārespektē, nodrošinot daudz brīvākas pozīcijas mazulim slingā un tāpēc arī daudz stingrāku audumu, kas šai brīvībai dod drošību un stabilitāti.

Īpaši ieteicams trikotāžas slings ir mazuļiem ar mazu dzimšanas svaru vai priekšlaicīgi dzimušiem mazuļiem. Šajā gadījumā trikotāžas slings būs vislabākais ieteikums, jo mazajam augumiņam nepieciešama vismaigākā drošība kāda vien atrodama!

Tāpat trikotāžas slings ļoti noderēs pēc ķeizargrieziena operācijas. Elastīgo audumu var vairākas reizes aptīt ap gurniem, tādejādi radot stingru, bet elastīgu korsetes sajūtu, kas atvieglos sāpes rētas rajonā un atvieglos pārvietošanos pirmā mēneša laikā. Šajā gadījumā ieteicams izvēlēties 5 metrus garu lakatu.

Nav ieteicams lietot trikotāžas slingu šalli mazuļiem pēc 4-5 mēnešu vecuma, pie gūžu attīstības traucējumiem.

Galvenās kļūdas lietojot trikotāžas slingu-šalli:

  • Mazulis ir par lielu trikotāžas slingam,
  • Slings netiek pietiekoši stingri pievilkts siešanas procesā, kā rezultātā mazuļa kājiņas karājas un pats mazulis atrodas nedrošā pozīcijā. Ja tiek izvēlēta horizontālā pozīcija, mazulis ieņem nedabisku pozīciju, izliecas, galviņa atkarājas u.c.
  • Netiek pietiekami stingri atbalstīta mazuļa galviņa, īpaši, ja mazulis protestē pret lakata pārvilkšanu pār galviņu,
  • Nepareiza siešanas veida izvēle.

Uz jautājumu kādu slingu tad labāk izvēlēties kā pirmo, austo vai trikotāžas slingu-šalli, man parasti ir divas atbildes:

Pirmā. Ja vēlaties nopirkt vienu slingu, kas jums derēs visu nēsāšanas laiku un turpmāk aizmirst par slinga pirkšanu, tad jāizvēlas austais slings-šalle.

Otrā. Ja nezinat vai slingošana jums iepatiksies un turpināsies arī pēc mazuļa 4-5 mēnešu vecuma, pērciet trikotāžas slingu-šalli, kas izmaksu ziņā būs daudz mazāks ieguldījums kā austais slings-šalle. Un ja jums slings kļūs par neatņemamu ikdienas un kopā būšanas sastāvdaļu, ticiet man, jums ne tikai nebūs žēl nopirkt jaunu austo slingu, bet gribēsies arī nopirkt riņķu slingu vai kādu vasaras slingu pie baltās linu kleitas!

   

 

 

 

Copyright © 2009 SIA "ATIVE"