Slingu veidi

Kas ir slings?

Slings (no angļu valodas Sling – apsējs, saite) ir apsējs/lakats/šalle jeb taisnstūrveida auduma gabals bērna pārnēsāšanai. Slingi atšķiras pēc veidiem, stila, nēsāšanas un lietošanas metodēm.

Kāpēc nepieciešams slings?

Pirmkārt, mazulim nav nepieciešams slings, bet gan atrašanās māmiņas tuvumā, just viņas sirdspukstus, elpu, smaržu, dzirdēt balsi. Mazulim ir nepieciešamība atrasties māmiņas rokās. Slings ir palīglīdzeklis, kas ļauj māmiņai pareizi un daudz vieglāk nēsāt mazuli pie sava ķermeņa.
Ir vecāki, kuri patiesi tic šai idejai un nēsā mazuli slingā, gan mājās, gan ārā, gan veicot mājas darbus, gan pastaigājoties, gan ceļojot, gan ejot ciemos. Šiem vecākiem bieži vien ratiņi nav nepieciešami. Ir vecāki, kuri izmanto slingu kā atvieglojumu, lai iekļūtu vietās, kur ar ratiņiem nevar iekļūt, vai kādreiz mierinot mazuli, vai tikai ceļojuma laikā. Šie vecāki izmanto gan slingu, gan ratiņus. Katrai ģimenei vajadzība gan pēc paša slinga, gan pēc attiecīgā slinga veida var būt dažāda un to nosaka ģimenes dzīvesveids un uzskati par mazuļa audzināšanu.
Slingā mazulis atrodas fizioloģiski pareizā pozā un psiholoģiski nepieciešamā stāvoklī – pie māmiņas. Tādejādi māmiņa var apmierināt mazuļa vajadzības un tajā pašā laikā padarīt nepieciešamos darbus mājās, vai aiziet pastaigāties ar draudzeni pa parku vai mežu.
Kādēļ tieši jums nepieciešams slings, jūs izlemsiet paši. Mēs jums varam tikai ieteikt piemērotāko un aprakstīt priekšrocības.

                  

Ar ko slings ir tik unikāls?

Slingu no tādām nēsāšanas ierīcēm kā ķengursomas atšķir tas, ka slings no fizioloģiskā viedokļa nodrošina mazulim pareizu pozu. Slingā mazulis atrodas ar izvērstām kājiņām, tā saucamajā dziļā ietupiena pozīcijā. Bērna mugurkaulam netiek radīta lieka slodze, kas var ietekmēt tā attīstību un bērna svars tiek vienmērīgi sadalīts slingā, nevis balstās tikai uz vienu ķermeņa daļu.


Kādu veidu slingi ir?

 

Copyright © 2009 SIA "ATIVE"